Zľava 25% na akúkoľvek metódu operácie očí v iClinic

Zľava 25% na akúkoľvek metódu operácie očí v iClinic

 

Laserová operácia očí:

 

Pre členov OZ KOVO, ponúkame 25% zľavu na akúkoľvek metódu operácie očí.

 

 

Zľavy poskytnuté klinikou iClinic nie sú kombinovateľné s inými zľavami, ktoré bude iClinic avizovať. Ceny pre členov OZ KOVO sú nastavené, tak aby boli za každých okolností výhodnejšie.

PODMIENKA UPLATNENIA ZĽAVY:
➢ preukázať sa členským preukazom OZ KOVO


Typy laserových operácií
Podstatou laserových operácií je úprava rohovky tak, aby došlo ku korekcii očnej chyby. Rozdielom medzi rôznymi metódami je spôsob, akým sa rohovka odkryje, aby ku korekcii mohlo dôjsť. Na základe toho rozoznávame povrchové (klasické) postupy LASEK, No Touch - TE PRK, alebo hĺbkové metódy Z-LASIK, LASIK, ReLEx Smile 3D.


Hĺbkové postupy
Vyznačujú sa tým, že úprava dioptrií sa deje v hĺbke rohovky. Pri tomto type laserových operácií nedochádza k povrchovému poškodeniu rohovky a je bezbolestný.


a) ReLEx Smile 3D – tretia a najnovšia metóda na odstránenie dioptrií - je vhodná pre pacientov s astigmatizmom a krátkozrakosťou od -2 dioptrií.

Použitím špeciálneho femtosekundového lasera sa nemusí odklápať nijaká časť rohovky. Miesto toho sa v jej vnútri vytvorí tzv. lentikula. Rohovka sa potom asi 3 mm tenkým laserovým rezom nareže a cez vzniknutý otvor vyberie chirurg lentikulu von. Rez si nevyžaduje použitie stehov, takže dôjde ku korekcii očnej chyby, no povrch rohovky ostáva neporušený.

Metóda ReLEx Smile 3D nie je vhodná pre pacientov s tenkou rohovkou, naopak, vhodnými kandidátmi na jej podstúpenie sú pacienti s dioptriami -2 až -10 a s astigmatizmom do 5 cylindrov. U pacientov s ďalekozrakosťou odporúčame metódu Z-Lasik. Výhodou metódy ReLEx Smile 3D je maximálna bezpečnosť pre pacienta, zachovanie fyziologických vrstiev rohovky, žiadne komplikácie doteraz známe pri ostatných metódach a minimálne riziko suchého oka.


b) Z-LASIK je dvojfázová metóda využívajúca femtosekundový aj excimerový laser. Je určená pre korekciu krátkozrakosti, ďalekozrakosti a astigmatizmu. Tiež patrí k bezbolestným operačným metódam s krátkou rekonvalescenciou.

V prvej fáze sa pomocou femtosekundového laseru vytvorí tzv. lamelu - flap. Tá je v druhej fáze odklopená excimerovým laserom, ktorým chirurg následne úpravu rohovky vykoná a po skončení flap zaklopí späť. Už niekoľko hodín po operácií lamela bezbolestne priľne späť na rohovku. Ešte v ten večer môžete bez obmedzení napríklad čítať knihu či sledovať televíziu. Práceneschopnosť po operácií je skôr výnimkou, už na druhý deň tak môžete ísť do práce. Výhodami metódy Z-LASIK sú, že zaťažuje oko iba minimálne, je pohodlná a bezbolestná, použiteľná aj pri náročných nálezoch na rohovke a má rýchle výsledky.


Povrchové postupy
a) Lasek No Touch / TE PRK – Pri korekcii dioptrií sa využíva excimerový laser. Tri až štyri dni po operácii môže pacient pociťovať určitý stupeň bolesti. Ideálna pre pacientov so stabilizovanou nízkou krátkozrakosťou (do –4). Výhodou je nízka cena operácie.

Pacientom odporúčame operácie typu Z-LASIK a Relex Smile 3D, ktoré patria k novším typom operácií, sú šetrnejšie a bezbolestné.

 

Cena za laserovú operáciu očí zahŕňa:
➢ dôsledné predoperačné vyšetrenie,
➢ následné pooperačné kontroly,
➢ ochranné slnečné okuliare (k vybraným operačným zákrokom),
➢ lieky pre prvé dni po operácii,
➢ celoživotnú záruku.


Ďalšie informácie môžete získať: www.iclinic.sk, www.relexsmile.sk

Ponuka je platná do 31.12.2019
Štandardný cenník je aktualizovaný vždy na webovej stránke www.iclinic.sk.

 

<< Späť na predošlú stránku


ušetrite na finančných produktoch

Ušetrite na hypotekárnom úvere
Najvýhodnejšie životné poistenie
Poistenie zodpovednosti zamestnanca
Poistenie právnej ochrany
Ušetrite na poistení vozidla